Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nielegalne składowisko toksycznych odpadów koło Białobrzegów

Autor:

Dodano:

137 tysięcy litrów nieznanej toksycznej substancji ujawnili policjanci i inspektorzy ochrony środowiska w jednym z prywatnych magazynów na peryferiach Białobrzegów w woj. mazowieckim.

Policjanci białobrzeskiej policji wraz z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska w Radomiu odnaleźli i zabezpieczyli nielegalne składowisko odpadów na obrzeżach Białobrzegów. W porzuconych na terenie prywatnych magazynów zbiornikach znajdowało się 137 tysięcy litrów płynów, prawdopodobnie rozpuszczalników.

O sprawie poinformował portal Echo Dnia. Znaleziska dokonano w zamkniętej hali podczas środowej kontroli służb. Odpady są składowane w 137 tysiąclitrowych plastikowych pojemnikach. Nielegalne składowisko zabezpieczył specjalistyczny oddział straży pożarnej. Na szczęście okazało się, że zbiorniki są szczelne i nie doszło do skażenia środowiska.

Z pojemników pobrano próbki do badań. Według inspektorów WIOŚ w tankach mogą być jakieś rozpuszczalniki oraz składniki farb i lakierów. Dalsze działania podejmowane będą w zależności od wyników ekspertyzy. Sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

×