Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ranny pod wywróconym ciągnikiem

Autor: farmer.pl

Dodano: 16-07-2019 08:00

Do groźnego wypadku doszło w trakcie wycinki drzew w powiecie nowosądeckim. Ciągnik przygniótł mężczyznę.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, wypadek miał miejsce 11 lipca w okolicy wsi Librantowa w gminie Chełmiec (woj. małopolskie). Po godzinie 20.00 strażaków wezwali na pomoc mieszkańcy gospodarstwa, którzy usłyszeli wołanie o pomoc dobiegające z lasu.

Niestety, jak się okazało, wypadek zdarzył się w miejscu niedostępnym dla samochodów, na stromym zboczu wzniesienia. Strażacy wraz z policjantami i ratownikami pogotowia musieli zabrać najpotrzebniejszy sprzęt i przedzierać się pieszo. Na miejscu zastali ciągnik rolniczy przewrócony na bok i wparty o drzewo. W odległości około 1m od pojazdu znajdował się poszkodowany mężczyzna.

Z relacji miejscowych gospodarzy, którzy jako pierwsi dotarli do poszkodowanego wynika, że to oni wyciągnęli kierowcę spod traktora. Mężczyznę na noszach wyniesiono na polanę, gdzie zajęli się nim ratownicy wezwanego wcześniej Lotniczego Pogotowia ratunkowego.

Lekarz zdecydował o dalszym transporcie poszkodowanego lekkim wozem strażackim do helikoptera LPR, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

×