Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rostselmash wyprodukował 3 tys. kombajnów rotorowych Torum

Autor:

Dodano:

Kombajn zbożowy Rostselmash Torum z nr 3000 wyjechał z fabryki 10 lat po rozpoczęciu jego produkcji. Z jednej strony wydawać się może, że to nie dużo (średnio 300 maszyn na rok), ale z drugiej, jak na maszynę, której ceny w Polsce startują od ponad 1 mln zł netto, jest to całkiem interesujący wynik.

Rosyjskie kombajny Torum wyposażone są w innowacyjny system z obrotowym klepiskiem – Advanced Rotor System. W porównaniu z innymi rozwiązaniami rotorowymi ten nie posiada żadnych stref "martwych". Zastosowane klepisko obrotowe zapewnia samooczyszczanie się, a zapychanie i zatykanie rotora jest praktycznie wykluczone. Poza tym zużycie energii w procesie omłotu zmniejsza się o 8-10 proc.

>> Rostselmash wprowadza nową serię ciągników

W tym roku przypada 90. rocznica powstania firmy. Przez te lata Rostselmash wyprodukował ponad 2,8 miliona sztuk maszyn żniwnych. Oprócz wspomnianych kombajnów serii Torum produkowane są okręty żniwne Acros, Nova, RSM 161, Vector i wiele innych maszyn.

>> Rostselmash Torum 770 II generacji: najmocniejszy kombajn w ofercie Korbanka

Jak podaje producent maszyny Rostselmash pracują w ponad 50 krajach naszego globu. Z największych są to USA, Kanada, Argentyna, Niemcy i Francja. W Rosji udział maszyn tej marki wynosi ponad 70 proc. (same kombajny zbierają ponad 80 proc. plonów), a na całym świecie firma kontroluje około 17 proc. rynku maszyn rolniczych.

>> Czy Rostselmash zaleje Europę kombajnami?

 

×