Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Interesująca holenderska propozycja nawozu

Autor: Wojciech Konieczny

Dodano: 17-07-2019 11:43

Są rejony Polski, w których chów zwierząt ma niewielki wymiar, przez co podaż nawozów organicznych dla produkcji roślinnej jest wysoce niewystarczająca. Lukę tę można wypełnić korzystając z propozycji firmy Mestall.

Podstawą utrzymania żyzności gleby jest wspieranie równowagi biologicznej, dzięki m.in. systematycznemu stosowaniu nawozów organicznych. Najpopularniejszym z nich jest obornik. Niestety jego wykorzystanie w rejonach zdominowanych produkcją roślinną jest niewielkie.

Skutkiem odżywiania roślin wyłącznie w oparciu o nawozy mineralne jest drastyczna (na niekorzyść) zmiana fizycznych, chemicznych i biologicznych właściwości gleby. Odbija się to negatywnie na wielkości uzyskiwanych plonów, oraz ich jakości.

W spotkaniu polowym w miejscowości Baczyna k/Gorzowa Wielkopolskiego zorganizowanym przez firmę Agro-Nasiona przy współudziale wiodących koncernów chemicznych, firm produkujących nawozy nalistne, producentów materiału siewnego, wziął także udział holenderski producent nawozów organicznych firma Mestall.

Są one oferowane w formie sypkiej i granulowanej. Ich dystrybutorem są Agro-Nasiona w Gorzowie Wielkopolskim. Produkty odznaczają się wysoką zawartością suchej masy, bogatym i stabilnym w każdej partii składem obejmującym wszystkie makro- i mikroelementy, oraz bezpieczeństwem biologicznym.

×