Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pożar w skupie zboża – spłonął magazyn i ziarno

Autor:

Dodano:

Dziesięć zastępów strażaków gasiło pożar magazynów w firmie skupującej zboże w Grylewie pod Wągrowcem (woj. wielkopolskie).

Pożar zauważono w miniony wtorek około godz. 17.00. Gesty dym wydobywający się z jednego z magazynów na terenie dawnego PGR widać było z odległości kilku kilometrów. Gdy na miejsce dotarli strażacy, w ogniu był już cały dach jednego z magazynów. Budynek był murowany, kryty drewnianym dachem z papą. W odległości około 3 metrów znajdowała się zaś wiata, pod którą składowane było zboże, a w bliskim sąsiedztwie jeszcze inne budynki.

Pracownikom firmy jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej udało się wyprowadzić z budynku sprzęt rolniczy. Strażacy ze względu na rozmiary pożaru musieli zorganizować dodatkowy punkt czerpania wody z pobliskiego jeziora. Musieli jednocześnie gasić szalejący żywioł i bronić inne budynki przed pożogą.

Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych i dogaszania pogorzeliska. W akcji uczestniczyło 33 strażaków, policja oraz pogotowie energetyczne. Działania trwały wiele godzin. Budynek magazynowy uległ całkowitemu spaleniu. Spłonęła również tona ziarna. Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pożaru.

×