Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowe zawieszane kultywatory od Kuhna

Autor:

Dodano:

Kultywator ze sprężystymi zębami Prolander to maszyna do przedsiewnego przygotowania gleby oraz płytkiego zrywania ścierniska. Nowe kultywatory dysponują 4 rzędami zębów i oferowane są w szerokościach roboczych 4., 5. i 6. m. W zależności od wariantu kultywatory Prolander mogą współpracować z ciągniami o mocy od 100 do 210 KM.

Elementy robocze maszyn stanowią sprężyste zęby w kształcie litery „S” , o wymiarach 70x12 mm; mają one za zadanie zapewnić optymalne podcinanie, wymieszanie i spulchnienie gleby dla przedsiewnego przygotowania, a w przypadku zrywania ścierniska pobudzić nasiona chwastów do kiełkowania.

Szczególną cechą kultywatorów Prolander jest przesunięty do przodu środek ciężkości, pozwalający na agregowanie ich z ciągnikami o mniejszej mocy; zapotrzebowanie na moc kultywatorów to od 25 do 35 KM na metr szerokości roboczej. Nowymi kultywatorami Prolander można pracować z prędkością roboczą ok. 12 km/h.

Kultywatory mają możliwość płynnej regulacji wału i włóki z kabiny ciągnika za pomocą systemu hydrauliki. Jednośrubowe proste dłuta oraz gęsiostopy prostą i szybką wymianę. 

Kultywatory Prolander mają służyć przede wszystkim jako narzędzie do przedsiewnego przygotowania gleby, również do zasiewów międzyplonów oraz pobudzania chwastów do kiełkowania. Spulchniają one glebę na głębokości od 3 do 5 cm i mają zapewnić jak najlepsze zagęszczenie, a w konsekwencji odpowiedni kontakt gleby z nasionami. Prolander ma za zadanie zapewnić optymalne kiełkowanie nasion chwastów; mechaniczne zwalczanie chwastów pozwala znacznie zmniejszyć bank nasion w glebie, aby nie konkurowały one z kolejnymi uprawami i zagwarantować w ten sposób lepsze plony.

Kultywatory można wyposażyć w dodatkowe sekcje robocze, m.in. przednią włókę do orki, tylną bronę i włóki tylne, a także różne wały doprawiające dla zapewnienia dokładnego kruszenia brył.

 

 

×