Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Podrzucone do lasu jajka - uprzątnięte

Autor: PAP

Dodano: 02-08-2019 09:05

Podrzucone do lasu pod Olsztynem palety z przeterminowanymi jajkami zostały w czwartek po południu wywiezione przez firmę utylizacyjną - poinformowały w mediach społecznościowych Lasy Państwowe w Olsztynie.

"Jajka wyjechały z lasu. To była śmierdząca robota i to dosłownie" - poinformowały w czwartek po południu Lasy Państwowe na swoim profilu w mediach społecznościowych. Dodano, że wywiozła je firma utylizacyjna i Zakład Usług Leśnych.

Ciągle nie ustalono, kto zostawił kilka palet jajek w lesie koło wsi Pelnik pod Olsztynem. Leśnicy szukają osoby lub osób, które to zrobiły. W ocenie leśników zapakowane na paletach jajka były ciężkie i do lasu mógł je przywieźć wyłącznie większy samochód, a do rozładunku użyto albo specjalistycznego sprzętu, albo pracowało przy tym kilka osób.

W czwartek rano rzecznik prasowy Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Pietrzak powiedział, że na leśnej drodze porzucono kilka palet wypełnionych przeterminowanymi jajkami. Leśnicy poinformowali o nich służby weterynaryjne i sanepid.

Kilka tygodni temu w tej samej okolicy ktoś wyrzucił kilkanaście starych opon.

Leśnicy z Warmii i Mazur ciągle znajdują w lesie porzucone śmieci. Do legendy przeszła historia o odnalezieniu w środku lasu w pobliżu Mrągowa lodówki pełnej nieświeżego mięsa. Okazało się, że lodówka się zepsuła, więc właściciel wyrzucił ją razem z zawartością w lesie. Leśnikom udało się wtedy namierzyć śmieciarza.

×