Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Claas Avero z nowymi silnikami

Autor:

Dodano:

Dzięki nowym silnikom, kombajny zbożowe Avero są teraz zgodne ze standardem emisji spalin Stage V. Ponadto zmieniony układ osprzętu redukującego emisję poprawia dostęp do silnika w czasie obsługi serwisowej.

Obydwa modele Avero (160 i 240) wyposażane są teraz w silniki marki Cummins o pojemności 6,7 l i mocy 167 w mniejszym i 213 KM w większym modelu, zatem w porównaniu z poprzednimi jednostkami są mocniejsze o odpowiednio 9 i 8 KM. Zgodność ze standardem emisji Stage V osiągnięto z wykorzystaniem technologii SCR i DPF  (pojemności zbiornika Ad-Blue wynosi 49 l). Silniki nie są wyposażone w system recyrkulacji spalin. Układ oczyszczania spalin dla nowego silnika zajmuje znacznie mniej miejsca, co skutkuje lepszym dostępem serwisowym. Zewnętrznie zmiana ta znajduje odzwierciedlenie w zmniejszonej wysokości komory silnika, która jest teraz na tym samym poziomie co zamknięty zbiornik ziarna.

Kombajny Avero 160 wyposażono w bęben młócący o szerokości 1060 mm i szerokości 450 mm, zaś w modelu Avero 240 wykorzystano system APS (przyśpieszonej separacji wstępnej). Oddzielanie pozostałego ziarna odbywa się za pomocą czterech wytrząsaczy z czterema stopniami. Pojemność zbiornika kombajnów wynosi 5600 l, a czas rozładunku mniej niż dwie minuty.

Mocowanie przyrządu żniwnego jest takie samo jak w Lexionie; ma centralne wielozłącze i praktyczny system centralnego zamka. Dzięki temu można montować wszystkie standardowe przyrządy żniwne Claas od C 680 do C 370, a także hedery Vario V620, V 560 lub V 500. Oba modele są również dostępne ze składanym przyrządem żniwnym C 450. 

×