Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

USDA: Prognoza mniejszej światowej produkcji nasion oleistych

Autor:

Dodano:

Sierpniowa prognoza globalnej podaży i popytu na nasiona oleiste w sezonie 2019/2020 obejmuje niższą produkcję i popyt porównaniu z poprzednim miesiącem.

Prognozy amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (USDA) przewidują niższą produkcję, handel i zapasy nasion roślin oleistych w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Niższa produkcja soi, rzepaku i orzeszków ziemnych jest częściowo równoważona wyższą produkcją nasion słonecznika. Produkcja rzepaku w UE jest obniżona głównie przez niższy areał uprawy i niższe plony we Francji.

Obszar uprawy soi i orzeszków ziemnych w Indiach został zmniejszony ze względu na powolny postęp siewu.

Prognozuje się, że produkcja słonecznika na Ukrainie będzie wyższa, ponieważ opady deszczu na przełomie lipca i sierpnia poprawiły perspektywy plonów.

Prognoza globalnego eksportu nasion oleistych w sezonie 2019/2020 zmniejszyła się o 3,0 miliony ton, głównie dzięki mniejszej sprzedaży soi o 2 miliony ton. Import soi do Chin został obniżony o 2 miliony ton do 85 milionów ton.

Globalne zapasy soi na koniec sezonu 2019/2020 r. są szacowane niżej w porównaniu do ubiegłego miesiąca ze względu na mniejsze zapasy w USA i Chinach.

 

×