Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

10-lecie Saatbau Polska

Autor:

Dodano:

Saatbau Polska to jeden z wiodących na naszym rynku producentów wysokiej jakości kwalifikowanego materiału siewnego roślin uprawnych. Firma obchodzi jubileusz -na rodzimym rynku z powodzeniem działa 10 lat.

10-lecie to okazja do świętowania. W Środzie Śląskiej (głównej siedzibie firmy) Zygmunt Król, prezes zarządu Saatbau Polska z dumą podkreślał, że firma odpowiada na wysokie wymagania nowoczesnego rolnictwa. Produkuje najwyższej jakości materiał siewny: kukurydzy, soi niemodyfikowanej genetycznie, rzepaku i zbóż, który jest idealnie dopasowany do naszych warunków.

- Możliwe jest to dzięki współpracy z ponad 150 plantatorami, u których nowe odmiany są sprawdzane i rozmnażane, oraz kooperacji z polską hodowlą: HR Smolice i Danko Hodowla Roślin, które są dla nas ważnymi partnerami handlowymi – mówił Zygmunt Król, dziękując jednocześnie gościom i partnerom.

Na przestrzeni 10 lat działalności firma inwestowała w badania i rozwój. Efektem jest nie tylko bogate portfolio odmianowe (ok. 70 odmian kukurydzy), ale także innowacyjne rozwiązania, jak np. technologia „Opti Plus”. To specjalnie dobrana mieszanina substancji o działaniu fungicydowym, repelentu odstraszającego dzikie zwierzęta i nawozu donasiennego (P i Zn) - z jej wykorzystaniem zaprawiony jest materiał siewny kukurydzy będący w ofercie Saatbau Polska. Firma też, jako jedna z pierwszych na rynku do swojej oferty wprowadziła soję.

- W polski oddział firmy zainwestowano 45 mln zł i od początku stawiano na poszerzenie oferty nasiennej – mówił Josef Fraundorfer, dyrektor zarządzający Saatbau Saatgut i przewodniczący Rady Nadzorczej Saatbau Polska.

Saatbau Polska skupia 5 Zakładów Przerobu Nasion na Dolnym Śląsku w: Środzie Śląskiej, Kobierzycach, Wołowie, Oleśnicy, Oławie oraz 2 magazyny w Olszance i Kurowie. Zatrudnia 120 osób, obroty firmy sięgają 83 mln zł.

Saatbau Polska związana jest z grupą Saatbau – spółdzielnią austriacką, zrzeszającą ponad 3 tys. udziałowców -rolników, która działa w różnych krajach Europy. Początki Saatbau datuje się na 1950 r.

- Kiedy 10 lat temu przejmowaliśmy 80 proc. udziałów Centrali Nasiennej w Środzie Śląskiej mówiliśmy jasno, że oddział w Polsce będzie rozbudowywany. Dziś myślę, że sprostaliśmy oczekiwaniom – powiedział Hans Ecker, prezes spółdzielni Saatbau.

×