Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nawet 250 tys. zł z PROW na „Pozarolniczą działalność” na obszarach ASF

Autor:

Dodano:

Od dziś do 28 września można ubiegać się z PROW o nawet 250 tys. zł premii na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich objętych ASF.

Nabór przeznaczony jest dla rolników, ich małżonków lub domowników, którzy na terenach wiejskich objętych afrykańskim pomorem świń prowadzą chów lub hodowlę trzody chlewnej i chcą z niej zrezygnować i m.in. podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy oraz mieli przyznaną jpo za 2018 lub 2019 rok.

Wysokość pomocy zależy od liczby nowoutworzonych miejsc pracy - za jedno miejsce pracy można liczyć na otrzymanie bezzwrotnej premii w wysokości 150 tys. zł, przy dwóch nowych miejscach pracy premia wzrasta do 200 tys. zł, a przy trzech do 250 tys. zł.

Katalog działalności gospodarczych objętych wsparciem jest niezwykle szeroki i obejmuje usługi, produkcję czy sprzedaż różnych produktów nie związanych z rolnictwem – przypomina ARiMR.

Więcej:„Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” będą większe – i zróżnicowane

×