Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Morawiecki: nie ma planów podniesienia akcyzy na piwo

Autor:

Dodano:

Nie ma planów podniesienia akcyzy na piwo - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowego wywiadu dla money.pl. Sugestię, że należy zrównać opodatkowanie wszystkich rodzajów alkoholu, przedstawił w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

- Nie ma takich planów. Nie słyszałem tej rozmowy, nie słyszałem tej wypowiedzi. (...) Być może przedstawiał pan minister jakieś zależności, jakieś porównania - mówił premier, pytany o wypowiedź szefa resortu rolnictwa podczas panelu pt. "Znaczenie gospodarcze branży spirytusowej i promocji eksportu" XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

>>> Czytaj więcej: Ardanowski: należy zrównać politykę podatkową wobec wszystkich nośników alkoholu

Premier, dopytywany, dodał, że "być może minister rolnictwa przedstawił jakiś swój pogląd, do czego ma prawo". - Ja mówię, jaka jest rzeczywistość budżetowa - powtórzył.

Szef resortu rolnictwa odpowiadając w środę na pytania branży spirytusowej podkreślił, że "należy zrównać politykę podatkową w stosunku do wszystkich nośników alkoholu". Zwrócił uwagę m.in. na bardzo niskie opodatkowanie piwa. Ardanowski dodał, że promocja piwa powinna być zniesiona". Zastrzegł jednak, że jest to jego osobista opinia. Wskazał, że różnice w opodatkowaniu i możliwości promocji powoduje, że nie "ma równoprawności sektorów alkoholowych" w Polsce. 

×