Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

MODR nagrodził najlepszych w 2019 r. rolników

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 09-09-2019 13:09

W Siedlcach odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie AgroLiga.

8 września 2019 podczas XXVI Międzynarodowych Dni z Doradztwem w Siedlcach na scenie stanęli tegoroczni laureaci wojewódzkiego konkursu AgroLiga.

- Uważam, że to jest taka impreza, która jest ważna nie tylko regionalnie, ale także szerzej, bo jest wielu gości zza granicy – mówił Krzysztof Tchórzewski, minister energii i podkreślał, jak ważne jest wyróżnianie osób mających dobre pomysły i potrafiących dobrze zorganizować swoją działalność oraz osiągać jej dobre efekty. – Zarówno najlepsi rolnicy, jak i najlepsi przedsiębiorcy, potrafili swoją zaradnością, swoją pracowitością wyróżnić się i stanąć w gronie najlepszych z województwa mazowieckiego. To jest przykład, że można, że jeżeli człowiek jest aktywny, jeżeli chce, jeżeli ma w sercu wolę, żeby swoją pracą i zaradnością osiągnąć dużo – to osiąga. Dlatego też gratuluję tego pomysłu, żeby wyróżniać, żeby pokazywać. Bo każdy z nas ma swoje ambicje – jeżeli jest zauważony, jeżeli widzi,  że zauważa się jego zaradność, to z jednej strony jest satysfakcja, a z drugiej – impuls dla innych. Warto się starać, warto być jednym z lepszych, warto się wyróżniać.

W finale znalazło się 13 uczestników: 8 w kategorii „Rolnik” i 5 w kategorii „Firma” (lista uczestników i nagrodzonych - w załączniku). Mistrzem w kategorii „Rolnik” został Marcin Seliga  z miejscowości Przybyszew w gminie Promna (produkcja bydła mięsnego, handel płodami rolnymi i usługi dla rolnictwa), a mistrzem w kategorii „Firma” - „BROWAR SOCHO” prowadzony przez Karola Słomę w miejscowości Kożuszki-Parcel k. Sochaczewa.

Teraz zwycięzcy wezmą udział w krajowym etapie konkursu.

Goście mogli obejrzeć wystawę, a także podczas seminarium  „Najlepsze wzorce, dobre praktyki na przykładzie przedsiębiorstw Polski centralnej i północno wschodniej" poznać nominowane do nagrody gospodarstwa oraz wysłuchać wykładu „Zarządzanie finansami w sektorze rolnym - szanse i zagrożenia PROW 2014-2020".

×