Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Farma trolli w Elewarrze

Autor: Marzena Pokora-Kalinowska

Dodano: 11-09-2019 14:52

Czym zajmują się pracownicy spółki podległej KOWR? Hejtują pod tekstami „Farmera” – i to nawet w czasie pracy.

Prokuratura Rejonowa dla Warszawy Pragi wszczęła w tej sprawie postępowanie. Ustala, z czyich komputerów umieszczono pod kilkoma tekstami dotyczącymi Elewarru, zamieszczonymi niedawno na naszym portalu, obraźliwe komentarze. Wszystkie tropy… prowadzą do Elewarru. Jeśli nawet nie bezpośrednio, to wyraźnie do osób, mających interes w takim hejtowaniu. Działały, czy to wprost będąc opisane, czy to z zamiarem „wspierania” opisanych. A że obrażano przy tym innych? Nie szkodzi.

Niestety Elewarr nie chce współpracować z prokuraturą. Pytany o to, na czyich biurkach stały komputery, których adres ogólny IP już ustalono, Elewarr zasłonił się… względami proceduralnymi. Nie chce więc podać potrzebnych prokuraturze danych i narzeka: „Wskazany adres IP może prowadzić do ujawnienia imienia i nazwiska konkretnej osoby, pracownika Elewarr ponieważ data i godziny połączenia wskazują na czas pracy przedsiębiorstwa – Elewarr.”

Zatem Elewarr poczuł się zmuszony zaskarżyć postanowienie prokuratora dotyczące ujawnienia danych, gdyż… działa „chroniąc interes pracowników Elewarr oraz mając na uwadze konsekwencje prawne ze strony pracownika względem spółki za nieuprawnione udzielenie danych osobowych”.

Wydaje się jednak, że Elewarr będzie musiał ulec wymiarowi sprawiedliwości i ujawnić żądane dane. Czy aby nie okaże się, że sezon urlopowy i nasilony skup zbóż nie przeszkodziły w czyszczeniu dysków?

Sprawie będziemy się przyglądać.

×