Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowa hala montażowa w New Holland w Płocku oficjalnie otwarta

Autor:

Dodano:

12 września przy udziale wielu znakomitych gości, w tym m.in. prezesa New Holland Agriculture Carlo Lambro otwarto w Płocku najnowszą inwestycję, czyli halę w której powstawać będą kombajny TC i CX oraz prasy zwijające.

Inwestycja o powierzchni 20 tys. m2 powstała w rekordowo krótkim czasie 2 lat kosztem 25 mln dolarów. W nowym obiekcie powstawać będą kombajny serii TC, CX oraz wszystkie prasy zwijające. To właśnie za sprawą maszyn CX, które dotychczas produkowane były tylko w Zedelgem w Belgii, a których produkcja będzie tam stopniowo wygaszana zdecydowano o przeniesieniu produkcji.

Ponadto jak powiedział Adam Sulak, dyrektor marki New Holland w Polsce, dodatkowym czynnikiem, który przyczynił się do ulokowania produkcji właśnie w Płocku jest przesunięcie zainteresowań polskich rolników w związku ze zwiększającą się powierzchnią gospodarstw z kombajnów małej mocy, takich jak modele TC, na maszyny o średnich mocach czyli właśnie na maszyny z serii CX.

Jednakże inwestycja w nowy obiekt nie jest jedyną planowaną w najbliższym czasie. Już wkrótce po całkowitym przeniesieniu produkcji kombajnów i pras ze starego obiektu rozpocznie się modernizacja malarni. Kosztem 6 mln dolarów ma powstać zupełnie nowa lakiernia proszkowa, która dostosowana będzie do zwiększonej wydajności produkcyjnej.

Na chwilę obecną w nowym obiekcie, w którym produkcja ruszyła już pod koniec marca br., powstaje 5 kombajnów dziennie i 7 pras. Jest to jednak jak wyjaśnia Mariusz Łabiszewski z firmy New Holland tzw. niski sezon, który trwa od końca czerwca do końca grudnia. W pozostałym okresie roku, czyli w tzw. wysokim sezonie produkcja wynosi maksymalnie 8 kombajnów i 14-16 pras zwijających dziennie.

Warto również dodać, że wraz z nową halą zwiększyły się możliwości montażu kombajnów o 2 sztuki dziennie w wysokim sezonie a ponadto zwiększono w zakładzie w Płocku zatrudnienie na stanowiskach spawaczy i pracowników logistyki.

×