Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

USDA: Prognoza niższej światowej produkcji nasion roślin oleistych

Autor:

Dodano:

Według amerykańskiego ministerstwa rolnictwa (USDA), perspektywy globalnej uprawy nasion oleistych oceniane w tym miesiącu, a dotyczące  sezonu  2019/2020 obejmują niższą produkcję, wzrost handlu i zmniejszenie zapasów w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Światowa produkcja rzepaku utrzymuje się na najniższym poziomie od 3 lat, co odzwierciedla głównie niższą produkcję w UE zarówno pod względem powierzchni, jak i plonów. Produkcja w Australii również została w tym miesiącu obniżona z powodu suszy w Nowej Południowej Walii i Queensland.

Szacunki produkcji soi nieznacznie spadły w tym miesiącu, ponieważ niżej oceniana jest produkcja w USA, choć w większości kompensowana wyższą produkcją w Indiach, Kanadzie i Chinach.

Główne globalne zmiany eksportu nasion oleistych w sezonie 2019/2020 obejmują wyższy eksport rzepaku i soi z Kanady. W sezonie 2018/2019 eksport soi z Brazylii został obniżony w oparciu o niższe niż oczekiwano dostawy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wyższy niż oczekiwano ma być eksport z Argentyny i USA..

Globalne zapasy soi na koniec sezonu 2019/2020 są niższe, ponieważ zmniejszone zapasy Argentyny i USA są częściowo zrównoważone wyższymi zapasami w Brazylii, Iranie i Indiach.

×