Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Przesłuchanie Wojciechowskiego prawdopodobnie 1 października

Autor:

Dodano:

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisją ds. rolnych Parlamentu Europejskiego zaplanowano na wtorek 1 października - wynika ze wstępnego harmonogramu.

Jeśli taki plan zostałby utrzymany Polak były jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych.

Przesłuchania mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później 8 października. W ciągu jednego dnia deputowani mają spotykać się nawet z sześcioma kandydatami.

W czwartek konferencja przewodniczących europarlamentu ma rozmawiać na temat harmonogramu z przyszłą szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Wówczas oczekiwana jest ostateczna decyzja w sprawie harmonogramu.

Po przesłuchaniach koordynatorzy grup politycznych będą decydować o pozytywnej lub negatywnej ocenie kandydatów. Później 23 października w Strasburgu Parlament Europejski będzie głosował na sesji plenarnej nad poparciem dla całej Komisji Europejskiej.

×