Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Lubuskie: w niedzielę targi rolnicze "Jesień w Gliśnie"

Autor:

Dodano:

W przypałacowym parku w Gliśnie w gm. Lubniewice w niedzielę odbędą się targi rolnicze "Jesień w Gliśnie". To jedna najstarszych tego typu imprez w woj. lubuskim – poinformowała Wiesława Matyka z Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (LODR).

- Celem targów jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, prezentacja tradycji, kultury i twórczości ludowej regionu oraz promocja osiągnięć firm pracujących na rzecz rolnictwa - powiedziała Matyka. Dodała, że w imprezie weźmie udział ponad 150 wystawców z całego kraju.

W ramach targów odbędzie się wystawa drobnego inwentarza - wystawcy prezentować będą drób ozdobny, króliki, nutrie, gołębie; swoje produkty będą prezentowały gospodarstwa pszczelarskie. Odbędzie się również duży kiermasz ogrodniczy, będą stoiska twórców ludowych czy prezentacje osiągnięć Kół Gospodyń Wiejskich i degustacja wypieków domowych.

Targi będą okazją do poznania i zakupu produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych. Nie zabraknie występów zespołów ludowych i atrakcji dla najmłodszych.

Ponadto, swoje stoiska promocyjno-informacyjne będą miały instytucje działające na rzecz rolnictwa, takie jak: LODR, KOWR, ARiMR, KRUS czy Lubuska Izba Rolnicza.

To wydarzenie co roku przyciąga wielu mieszkańców północnej części woj. lubuskiego spragnionych wiejskich klimatów, dobrego jedzenia i zabawy na świeżym powietrzu.

Wieś Glisno położona jest w gminie Lubniewice, pięć kilometrów od samych Lubniewic, przy drodze wojewódzkiej nr 136 (trasa Gorzów Wlkp.- Sulęcin).

Targi odbywają się na terenie XVIII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego na skraju wsi Glisno. W jego skład wchodzi pałac w stylu rokokowym i park o powierzchni prawie 11 ha. W pałacu mieści się oddział Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. 

×