Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Hejt dotyka również rolników

Autor: farmer.pl

Dodano: 24-09-2019 11:09

Hejtowanie to według słownika języka polskiego zamieszczanie w Internecie obraźliwych lub agresywnych komentarzy. Niestety zjawisko to coraz częściej dotyczy rolników, którzy są przedstawiani w negatywnym świetle, często przez ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z rolnictwem. Czas to zmienić, dlatego ruszyła akcja stop dla hejtowania na rolników.

- Od dziś rusza kampania #HejHejterze! Jej celem jest pokazanie rzeczywistości, z którą na co dzień muszą mierzyć się polscy rolnicy. Osoby związane z rolnictwem doskonale wiedzą, że to właśnie rolnicy są pierwszymi i prawdziwymi obrońcami praw zwierząt. To oni, przestrzegają rygorystycznych norm i przepisów związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej, aby w pełni dbać o posiadaną ziemię, wody gruntowe, jak i całe środowisko – informują organizatorzy akcji - Fundacja Polska Ziemia. 

Ich zdaniem, niestety okazuje się, że to za mało.

- Osoby nieposiadające wiedzy na temat rolnictwa czy hodowli, budują wśród opinii publicznej przekonanie, że rolnictwo jest czymś złym i wyniszczającym, a osoby z nim związane – złe do szpiku kości. Czy budowanie w mediach nieprawdziwego, zakłamanego obrazu polskiego rolnictwa wynika wyłącznie z niewiedzy? Czy jest to celowe wprowadzanie w błąd konsumentów? Jakie mogą być skutki hejtu wylewającego się na rolników? – podają.

Na te pytania odpowiada ta kampania, w której głos zabierają prawdziwi rolnicy.

×