Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

ARiMR przygotowuje się do ogłoszenia kilku przetargów z obszaru IT

Autor:

Dodano:

Rolnicza agencja ARiMR przygotowuje się do ogłoszenia kilku przetargów z obszaru IT, m.in. dotyczących kontroli upraw za pomocą satelity - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Poniedziałkowy "Puls Biznesu" pisze, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przymierza się do kilku dużych przetargów.

"Planujemy postępowania m.in. na system wydruku, elementy infrastruktury sieciowej, macierze dyskowe oraz usługę budowy oraz w pewnej części obsługę Security Operation Center" - mówi "PB" Sebastian Jaworski, zastępca prezesa ARiMR.

"Puls Biznesu" pisze, że w przyszłym roku rolnicza agencja planuje otwarty przetarg na usługi chmury obliczeniowej. Gazeta informuje, że Jaworski zwraca uwagę, że "sztandarowa usługa, jaką jest eWniosek, czyli składanie wniosków o dopłaty przez internet, doskonale nadaje się do przeniesienia do chmury". Przetarg może ruszyć w pierwszym kwartale 2020 r.

"ARiMR przygotowuje się też do wyboru nowego dostawcy usług data center, co wynika z faktu, że pod koniec 2020 r. kończy się jej umowa z dostawcami w tym zakresie" - informuje "PB".

Gazeta pisze również, że ARiMR jest bardzo zadowolona z wyników testów kontroli upraw z użyciem zobrazowań satelitarnych, jakie przeprowadziła w tym roku.

"W ocenie wiceprezesa takie innowacje będą musiały na pewnym etapie być podstawą działalności agencji" - informuje "PB".

"Rozwiązanie mogłoby zostać wdrożone w ramach umowy na utrzymanie i rozwój systemu SIA podpisane z Asseco Poland w czerwcu, której całkowity budżet to 177 mln zł." - zaznacza "PB".

"Wśród strategicznych celów na najbliższe lata wiceprezes wymienia znaczne skrócenie czasu poszczególnych procesów, od przyjęcia wniosku do jego rozpatrzenia wraz z ewentualnymi procedurami odwoławczymi, czy też zaawansowane działania antyfraudowe. Przypomina, że agencja docelowo chciałaby również przejąć utrzymywanie oraz rozwój systemów OFSA oraz SI-Agencja" - czytamy.

×