Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Afrykański pomór świń dotarł do kolejnego kraju

Autor:

Dodano:

Jak informuje portal pigprogress.net, w połowie września potwierdzono pierwsze ogniska ASF w Timorze Wschodnim.

Pierwsze sygnały dotyczące wybuchy ognisk ASF w Timorze Wschodnim pojawiły się 9 września. Do dziś w kraju tym potwierdzono je już w ponad 100 lokalizacjach. Wszystkie wystąpiły w gospodarstwach przyzagrodowych, świadczy o tym fakt, że w ponad 100 ogniskach przebywało zaledwie 405 świń.

 Jak czytamy w komunikacie portalu, jest to kolejny cios dla zwolenników teorii mówiącej o tym, że morze jest naturalną barierą dla wirusa ASF.

Jest to kolejny kraj Azji Południowo – Wschodniej objęty zasięgiem wirusa. Po raz pierwszy choroba ta pojawiła się w tej części świata nieco ponad rok temu. Do dziś wystąpiła między innymi w Chinach, Wietnamie, Laosie, na Filipinach, a także w Korei Północnej i Południowej.

 Timor Wschodni, to niewielkie państewko obejmujące swoim zasięgiem część wyspy Timor w Archipelagu Malajskim. Zamieszkuje je niewiele ponad milion osób. W odróżnieniu od sąsiedniej Indonezji zamieszkiwanej głównie przez muzułmanów, jest to kraj katolicki, przez co wieprzowina jest tam popularnym gatunkiem mięsa.

 

×