Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rząd Trumpa obiecuje amerykańskim rolnikom ambitną politykę dotyczącą biopaliw

Autor:

Dodano:

W USA rząd przedstawił plan zwiększenia krajowej konsumpcji biopaliw, który pomoże amerykańskim rolnikom w trudnym otoczeniu rynkowym w przyszłym roku.

Grupy handlowe w amerykańskim przemyśle naftowym, rafineryjnym i petrochemicznym były „głęboko zaniepokojone” tymi planami.

Plan ma na celu nieokreślony wzrost ilości etanolu, który amerykańskie rafinerie będą musiały dodać do paliwa od 2020 r.

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) chce dopilnować, aby do 2020 r. w kraju zostało dodane do paliwa ponad 15 mld galonów (56,78 mld litrów) konwencjonalnego etanolu.

Według EPA, prezydent Trump osiągnął porozumienie, które będzie nadal promować krajową produkcję etanolu i biodiesla, wspierać rolników naszego kraju i zwiększać bezpieczeństwo energetyczne.

Projekt jest ogólnie postrzegany jako próba spełnienia przez prezydenta Trumpa obietnicy złożonej rolnikom w sierpniu. W tym czasie jego rząd rozgniewał potężne lobby producentów kukurydzy w USA, ponieważ 31 rafinerii zostało zwolnionych z obowiązku mieszania etanolu na bazie benzyny lub kupiło udziały w firmach produkujących biopaliwo.

Firmy produkujące biopaliwa, rolnicy i prawodawcy na środkowym zachodzie skarżyli się kiedyś, że odstępstwa podważyły popyt na kukurydzę, który już znacznie spadł w wyniku wojny handlowej USA z Chinami.

×