Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Terlecki o śmierci Jana Szyszki: to wielka i bolesna strata

Autor:

Dodano:

To wielka, bolesna strata, bardzo lubiłem pana ministra Jana Szyszkę; był bardzo doświadczonym politykiem i specjalistą od ochrony środowiska, lasów i rolnictwa - powiedział w środę szef klubu PIS Ryszard Terlecki. Jan Szyszko zmarł w środę w wieku 75 lat.

O śmierci byłego ministra środowiska w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Szef klubu PiS podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem 24, że śmierć Jana Szyszki to wielka strata dla Prawa i Sprawiedliwości. - Rzeczywiście śmierć nagła, bo przecież występował w mediach jeszcze wczoraj, przedwczoraj. To smutne. Kolejna śmierć w czasie tej kampanii nas dotyka. To bardzo bolesna strata, bardzo lubiłem pana ministra - powiedział Terlecki.

Dodał, że Szyszko był bardzo doświadczonym politykiem i specjalistą od ochrony środowiska, lasów i rolnictwa. Przyznał, że politycy PiS czasem spierali się ze zmarłym byłym ministrem w kwestii tego jak należy traktować myśliwych, polowania, ochronę zwierząt, gdzie jest granica.

- Czasem mieliśmy różne zdania, ale zawsze miażdżył swoją kompetencją, wiedzą, doświadczeniem, a także kontaktami w świecie, bo trzeba pamiętać, że prof. Szyszko był bardzo uznawanym specjalistą w tych swoich dziedzinach, bardzo szanowanym - dodał Terlecki.

Wspominał też swą wizytę w gospodarstwie Jana Szyszki (znajduje się w Tucznie na Pomorzu zachodnim ). - Byłem kiedyś w jego gospodarstwie (...). To było rzeczywiście fascynujące, jak ciekawe przeprowadzał tam eksperymenty, jak wielu przyjeżdżało tam studentów, naukowców z całej Europy - powiedział szef klubu PiS.

Jan Szyszko miał w niedzielnych wyborach startować z miejsca 4. listy PiS z okręgu podwarszawskiego. Terlecki powiedział, że w tej sytuacji miejsce to pozostanie "puste", chociaż nazwisko Jana Szyszki "nie zostanie wycofane". 

×