Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Premier: mamy specjalny plan dla wsi - unowocześnienia i modernizacji

Autor: PAP

Dodano: 09-10-2019 14:00

- Zaczęliśmy negocjować nowy budżet w Unii Europejskiej; obejmie on również wspólną politykę rolną - powiedział w środę w Kozietułach (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rząd ma specjalny plan dla wsi - unowocześnienia, modernizacji.

- Zaczęliśmy negocjować nowy budżet w UE. Nowy budżet obejmie również wspólną politykę rolną - powiedział szef rządu, który odwiedził w środę firmę "Viktoria" z Kozietuł pod Grójcem. Jest to organizacja producencka zrzeszająca sadowników z okolicy.

Morawiecki tłumaczył, że by te negocjacje były jak najbardziej skuteczne, to "podjęliśmy się zadania bardzo trudnego, ponieważ zaproponowaliśmy, żeby resort rolnictwa UE został przypisany do Polski".

Jak mówił, "mało kto dawał nam szansę powodzenia". - Ale prowadząc negocjacje i dyplomacje na zapleczu w Brukseli, wiedziałem tydzień po tygodniu, że nasze szanse rosną. I pokazaliśmy tym samym naszą skuteczność, ponieważ otrzymaliśmy ten resort i tę tekę do spraw rolnictwa - dodał premier.

Przypomniał, że we wtorek Janusz Wojciechowski został wybrany na unijnego komisarza ds. rolnictwa. - To jest bardzo dobra wiadomość na przyszłość, ponieważ będziemy mogli w skuteczniejszy sposób niż do tej pory, realizować nasze polskie interesy - wskazał.

Premier przekazał, że rząd ma specjalny plan dla wsi - "plan unowocześnienia, modernizacji".

×