Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Corteva Agriscience planuje otwarcie Centrum SAT

Autor:

Dodano:

Corteva Agriscience planuje otwarcie nowego Centrum SAT (Center of Seed Applied Technologies) w południowo-zachodniej Francji, które działalność rozpocznie w przyszłym roku. Francuska placówka ma usprawnić dostarczanie kompleksowych pakietów rozwiązań dla europejskich rolników.

Centrum SAT (Center of Seed Applied Technologies) zlokalizowane będzie w miejscowości Aussonne i będzie pierwszym tego typu obiektem w Europie i trzecim na świecie. Głównymi zadaniami centrum, które ma ruszyć przed końcem 2020 r., będą rozwój produktów oraz badania naukowe umożliwiające opracowywanie nowych rozwiązań, dzięki którym rolnicy będą mogli stawiać czoła wyzwaniom w podlegającej ciągłym zmianom branży rolniczej.


Corteva oferuje pakiet rozwiązań SAT obejmujących zaprawy nasienne, takie jak Lumiposa
i Lumivia do zaprawiania nasion środkami owadobójczymi, Lumisena do zaprawiania nasion fungicydami czy Lumiflex — fungicyd do zaprawiania nasion kukurydzy z zastosowaniem technologii SAT.

Po ogłoszeniu nawiązania współpracy między fińską firmą technologiczną z branży rolniczej Pro Farm Technologies Ltd a Corteva Agriscience oferta będzie zawierać także produkty biologiczne z technologią SAT, oparte na opracowanej przez Pro Farm platformie technologicznej. Te narzędzie będą stanowić wsparcie dla europejskich producentów w zwalczaniu wpływu stresu abiotycznego i biotycznego u roślin oraz pomogą im zwiększyć przyswajanie składników pokarmowych z gleby, przyczyniając się do poprawy zdrowotności roślin.


Pro Farm Technologies to spółka zajmująca się produkcją biologiczną opartą na badaniach naukowych i ukierunkowaną na rolnictwo. Misją Pro Farm jest poprawa zdrowia roślin i wydajności. Platforma biologiczna pozwoli Pro Farm opracowywać dla Cortevy produkty dopasowane do uprawianego gatunku i danego regionu. W dalszej perspektywie asortyment może poszerzyć się o dodatkowe mikroorganizmy sprzyjające wzrostowi roślin i inne skuteczne składniki przyjazne dla użytkownika. Pro Farm szybko zdobywa znaczącą pozycję w segmencie technologii nasiennych. Spółka posiada swoje oddziały w Finlandii, Estonii, Francji (otwarcie planowane na IV kw. 2019 r.), USA, Brazylii i Urugwaju.


– Działalność Cortevy jest ukierunkowana na innowacje. Dlatego chcemy zainwestować w ten projekt 5 mln euro w ramach naszych działań, które mają na celu poszerzenie oferty nasion. Jesteśmy firmą, której zależy zarówno na producentach, jak i konsumentach, a nowe Centrum pomoże rolnikom w zwiększaniu wydajności plonów i spełni oczekiwania odbiorców dotyczące zrównoważonego rolnictwa - powiedział Andre Negreiros, Seed Applied Technologies Leader w Corteva Agriscience w Europie.


Nowe informacje zostaną podane na kongresie Euroseeds w dniach 13–15 października w Sztokholmie (Szwecja). Corteva będzie jednym z uczestników tego dorocznego wydarzenia, na którym omawiane są kwestie związane z przepisami UE regulującymi hodowlę nasion, rolnictwem z wykorzystaniem metod naturalnych oraz kontrolą zdrowotności roślin

×