Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Skuteczna bioasekuracja ferm - ważny element chowu świń

Autor:

Dodano:

Ważnym elementem tegorocznej konferencji "Narodowe Wyzwania w Rolnictwie" będzie spotkanie z Piotrem Cybulskim - lekarzem weterynarii wyspecjalizowanym w chorobach świń. Myślą przewodnią wykładu będą praktyczne aspekty bioasekuracji ferm trzody chlewnej.

W dobie problemów z afrykańskim pomorem świń, słowo "bioasekuracja" odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Nic dziwnego, ochrona biologiczna stanowi dziś najskuteczniejszą receptę na uniknięcie choroby w naszym stadzie. Jednak bioasekuracja to nie tylko działania mające na celu zatrzymanie ASF, ale również niedopuszczenie do pojawienia się w naszym stadzie szeregu innych groźnych chorób.

Niestety zasady bioasekuracji nie zawsze są oczywiste, a skuteczna ochrona biologiczna stad stanowi dla większości producentów trzody chlewnej niemałe wyzwanie. Bardzo łatwo także o błędy, których konsekwencje mogą być katastrofalne. Dlatego też temat bioasekuracji postanowiliśmy uczynić ważnym ogniwem tegorocznej konferencji "Narodowe Wyzwania w Rolnictwie", która odbędzie się już 7 listopada w Warszawia. W czasie spotkania wykład poświęcony praktycznym aspektom ochrony biologicznej stad trzody chlewnej wygłosi Piotr Cybulski, lekarz weterynarii, specjalista chorób trzody chlewnej i laboratoryjnej diagnostyki weterynaryjnej. Dzięki doświadczeniu w pracy na dużych fermach trzody chlewnej nasz gość zaprezentuje Państwu kluczowe etapy ochrony biologicznej ferm trzody chlewnej.

Liczymy, że przygotowane przez nas spotkanie będzie dla Państwa doskonałą okazją do rozwiania trapiących Państwa wątpliwości. Nie tylko tych dotyczących zasad bioasekuracji, ale wszystkich aspektów chowu trzody chlewnej.

Konferencja "Narodowe Wyzwania w Rolnictwie" odbędzie się już 7 listopada w Centrum Targowo - Kongresowym Global Expo na warszawskim Żeraniu.

Już dziś zgłoś swój udział w spotkaniu!

×