Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Żniwa lajków i magazyn wiedzy - pierwsza taka sesja podczas Narodowych Wyzwań w Rolnictwie

Autor:

Dodano:

Działasz aktywnie w sieci? Prowadzisz swój kanał/profil w mediach społecznościowych? Chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu wizerunku w mediach społecznościowych? Czy wiesz, gdzie szukać wiarygodnych i sprawdzonych informacji? Przyjdź na sesję „Rolnicy w mediach społecznościowych: żniwa lajków i magazyn wiedzy” podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie 2019, która odbędzie się już 7 listopada w Global Expo na warszawskim Żeraniu. 


Po raz pierwszy na konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie odbędzie się sesja poświęcona mediom społecznościowym. Rolnicy coraz chętniej i aktywniej korzystają z mediów społecznościowych, będąc nastawionymi nie tylko na "zbiór lajków", lecz także na wymianę doświadczeń, poszukiwanie porad i bieżących wiadomości. 

Nie brakuje rolniczych influencerów, którzy prezentują swoją codzienną pracę, testują maszyny i nagrywają wideoporadniki. Rolnicy aktywnie działają także na Twitterze i Facebooku, często to tam pojawiają się pierwsze informacje o wydarzeniach z ich regionów. Na grupach poświęconych branży rolnej praktycy wymieniają się doświadczeniami, na Twitterze z kolei chętnie biorą udział w dyskusjach o kształcie polskiego rolnictwa, polityce rolnej i problemach trapiących tę grupę społeczną.

Rolnicy są silnym i coraz lepiej słyszalnym głosem w social media. Dzięki codziennej aktywności, starają się także pokazywać pracę na roli oraz walczyć z krzywdzącymi stereotypami. Nasza sesja tematyczna podczas siódmej edycji Narodowych Wyzwań w Rolnictwie  poświęcona jest właśnie aktywności w tych mediach. Wspólnie postaramy się przyjrzeć działalności rolników w takich kanałach jak: YouTube, Facebooku, Instagram oraz Twitter. 

Sesja rozpocznie się o godzinie 11.20 powitaniem przez redaktora naczelnego miesięcznika "Farmer" i portalu farmer.pl Wojciecha Denisiuka, krótkim wprowadzeniem w tematykę i przedstawieniem działalności redakcji w tym obszarze. Następnie zaprosimy słuchaczy na wykład "Jak budować wiarygodny wizerunek w social mediach?", który poprowadzą Joanna Gałązka i Aleksandra Mrowiec z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Po wykładzie przygotowaliśmy coś specjalnego dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak dobrze zaprezentować się przed kamerą, zwiększyć zasięg i wyróżnić się w social mediach. Spotkanie poprowadzą nasi eksperci. 

Po przerwie kawowej zapraszamy na debatę "Social media jako nowa platforma wymiany doświadczeń, wiedzy i informacji wśród rolników" z udziałem topowych influencerów, przedstawicieli rolników i firm, które mogą pochwalić się aktywną działalnością w mediach społecznościowych na rzecz rolnictwa. Wspólnie zastanowimy się nad tym, czy w mediach społecznościowych można walczyć ze stereotypami dotyczącymi rolnictwa, jak można promować rolnictwo i ile znaczą dziś social media dla rolników.

Po debacie odbędzie się kolejne wystąpienie ekspertek z PSOR poświęcone zagadnieniom związanym z bezpiecznym kupowaniem środków ochrony roślin i weryfikowaniem informacji o tych produktach w internecie i social media.

Po sesji zapraszamy wszystkich na spotkanie networkingowe. W swobodnej atmosferze chcemy, by każdy miał okazję się bliżej poznać, porozmawiać o swojej działalności i wymienić wiedzą i doświadczeniem.

Partnerem merytorycznym sesji jest Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin.

Pełna agenda konferencji 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować.

×