Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Jaguar 990: nowa, najmocniejsza sieczkarnia w gamie maszyn Claas

Autor:

Dodano:

Niemiecka firma Claas zaprezentowała właśnie najnowszą odsłonę swojej flagowej sieczkarni zserii Jaguar. Model Jaguar 990 to wiele nowych rozwiązań i imponująca moc ponad 900 KM.

W najnowszej konstrukcji zastosowano silnik MAN o pojemności 24 litrów i mocy maksymalnej 925 KM, który spełnia normę emisji spalin Stage V. Jednakże mocarny silnik to nie jedyne z rozwiązań jakie wprowadzono do flagowego Jaguara.

Wraz z modelem Jaguar 990 pojawiła się nowa odsłona systemu Cebis z ekranem dotykowym, który umożliwia operatorowi szybki i wygodny dostęp do wszystkich funkcji maszyny. Najważniejsze z nich są bezpośrednio regulowane za pomocą przełączników w podłokietniku.

Możliwość uniwersalnej regulacji terminala Cebis zapewniać ma optymalną widoczność w każdych warunkach. Ze swojej pozycji podstawowej w polu widzenia operatora terminal można przesunąć całkowicie w prawo wzdłuż podłokietnika. Dzięki temu operator zyskuje optymalną widoczność na cały przyrząd roboczy, na przykład podczas zbioru wyległej kukurydzy.

Ponadto nowa kolumna kierownicy umożliwia optymalne dostosowanie kierownicy do potrzeb operatora, a dynamiczny układ kierowniczy powoduje, że sterowanie maszyną jest jeszcze bardziej komfortowe. Do prędkości 10 km/h wystarczy 2/3 obrotu kierownicy, aby uzyskać pełny kąt skrętu kół. Od 10 do 20 km/h wymagane obroty kierownicy dynamicznie zwiększają się. Od 20 km/h do bezpiecznej jazdy z dużymi prędkościami ponownie dostępne są pełne obroty kierownicy.

We flagowym modelu nie mogło również zabraknąć systemu Cemos Auto Performance, który utrzymuje ustawioną prędkość na stałym poziomie i reguluje moc silnika oraz prędkość jazdy w zależności od masy plonu. Wraz z jej wzrostem, najpierw zwiększa się moc silnika, po czym zmniejszona zostaje prędkość jazdy.

Dla jak najlepszego rozdrobnienia zbieranego materiału w sieczkarni Jaguar 990 można także zastosować nowy, opcjonalny bęben V-Max, który dzięki 42 nożom i częstotliwości cięcia zwiększonej do 25,2 tys. cięć/min charakteryzować się ma wyjątkowo wysoką przepustowością.

Przy pełnym wykorzystaniu mocy silnika zapewniać on ma najlepszą jakość cięcia materiału na długość 3,5-12,5 mm. W przypadku cięcia dłuższych kawałków trawy oraz kukurydzy w technologii Shredlage, bęben może pracować z jedną trzecią noży.

W topowym modelu nie mogło również zabraknąć gąsienicowego Terra Track, które dostępne jest opcjonalnie.

×