Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prezydent: prof. Jan Szyszko był niezwykle oddany sprawie polskiego środowiska naturalnego

Autor: PAP

Dodano: 16-10-2019 13:27

Prof. Jan Szyszko był niezwykle oddany sprawie Rzeczypospolitej i polskiego środowiska naturalnego; był zarazem racjonalny, cały czas bazujący na swojej ogromnej wiedzy i pogłębiający tę wiedzę - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas środowych uroczystości pogrzebowych b. ministra środowiska.

Jan Szyszko zmarł 9 października w wieku 75 lat. W środę zostanie pochowany na Cmentarzu Rzymskokatolickim w Starej Miłosnej.

Podczas mszy św. która odbyła się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej w Warszawie prezydent Andrzej Duda wspominał swoje wielokrotne spotkania z prof. Jan Szyszko, w tym wizytę w Tucznie. "Przyjechałem razem z żoną i córką. Wiecie państwo, byłem przez lata harcerzem i bardzo wiele czasu spędziłem w lesie, ale nigdy nikt nie opowiedział mi o lesie, o jego życiu tyle, co przez tamte dwa dni w tej pięknej stacji, którą stworzył i pielęgnował pan profesor, gdzie dzielił się swoją ogromną wiedzą ze studentami, gdzie nikomu nie szczędził zaangażowania i swoich niezwykłych umiejętności i wiedzy" - mówił prezydent.

Andrzej Duda przypomniał, że Jan Szyszko przyszedł na świat w Starej Miłosnej. "Jeżeli ktoś zna posiadłość państwa Szyszko to może powiedzieć, że urodził się w lesie" - dodał. Podkreślał, że las stał się "wielką pasją, wielkim oddaniem" profesora. - Jeżeli wycinał roślinę, drzewo, sadził dwa w innym, lepszym miejscu. Starał się prowadzić mądrą, rozsądną, dalekowzroczną gospodarkę. Taki był. Niezwykle oddany sprawie Rzeczypospolitej, polskiego środowiska naturalnego, ale zarazem racjonalny. Cały czas bazujący na swojej ogromnej wiedzy, cały czas pogłębiający tę wiedzę - mówił Duda. 

×