Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Złodziej w gospodarstwie agroturystycznym

Autor:

Dodano:

Pińczowscy kryminalni zatrzymali gościa pewnego gospodarstwa agroturystycznego, który okradł swoich gospodarzy.

W miniony piątek rano, mieszkanka gminy Kije zgłosiła policji kradzież pieniędzy w kwocie 2500 zł. Kwota ta znajdowała się w portfelu, leżącym na blacie kuchni. Kobieta prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Pokoje po sezonie, jak się okazało, wynajmowała kilku pracownikom firmy budowlanej, którzy wyjechali skoro świt.


Policjanci opierając się na zeznaniach wszystkich mieszkańców gospodarstwa wytypowali potencjalnego sprawcę. Gdy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, ich podejrzenia się potwierdziły. Mężczyzna przyznał się do dokonania kradzieży, ale nie potrafił wyjaśnić, co z nimi zrobił. Twierdził, że wieczorem razem z kolegami wypił dużo alkoholu i pod jego wpływem dokonał rabunku. Nie pamiętał jednak, co zrobił z pieniędzmi.


„Mieszkaniec województwa śląskiego wyraził jednak skruchę, chęć dobrowolnego poddania się karze, zwrotu skradzionych pieniędzy i przeprosin pokrzywdzonej. Nie mniej jednak to nie wystarczy, aby uniknął odpowiedzialności. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.” – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

×