Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Narodowe Wyzwania w Rolnictwie: Jak agrotechnicznie przygotować się na suszę?

Autor:

Dodano:

Agrotechniczne sposoby zmniejszające skutki suszy, możliwości zwiększenia gromadzenia wody w glebie czy daleko idące problemy ze zmianami klimatycznymi to będą myśli przewodnie prelekcji dr hab. Tomasza Piechoty z Katedry Agronomii, UP w Poznaniu. Wykład będzie miał miejsce 7 listopada, podczas 7. edycji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie”.

Woda jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na poziom plonowania roślin uprawnych, jej cykliczne niedobory stają się ostatnio coraz większym problemem. Agrotechnicznie można zwiększyć możliwości jej gromadzenia. I choć wpływu na ilość opadów nie mamy, to pewnymi działaniami możemy sprawić, że ta woda, którą dysponujemy będzie lepiej wykorzystana.

-Będę mówił o sposobie uprawy roli, wpływie płodozmianu i roli kondycji gleby, która bezpośrednio wpływa na możliwości gromadzenia wody glebowej – zachęca do wysłuchania wykładu dr hab. Tomasz Piechota Katedra Agronomii UP w Poznaniu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w 7. edycji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie”. Konferencja odbędzie się 7 listopada w Global Expo ul. Modlińska 6D w Warszawie.

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś! Zapraszamy!

×