Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Chów świń „bez GMO” na bazie własnego białka - na konferencji „Farmera”

Autor:

Dodano:

Podczas konferencji „Farmera” uczestnicy sesji „Trzoda chlewna” będą mogli wysłuchać prezentacji gospodarstwa, należącego do Sławomira Homei z woj. kujawsko-pomorskiego, który prowadzi chów świń bez użycia pasz GMO. Tego typu mięso przyjęło się w lokalnej masarni, ale i w restauracjach, jest rozpoznawalne i cenione w regionie.

Świnie, które hoduje Sławomir Homeja z Chomętowa w woj. kujawsko – pomorskim mają swój wyróżnik, to tzw. rasa tradycyjna, czyli rasa puławska, w dodatku żywione bez udziału pasz GMO.

Należy przypomnieć, że kilka lat temu hodowca był pionierem pod względem hodowli „puławiaka” w tym regionie. A dzisiaj jest przykładem, że ta ekstensywna rasa, może być dla konsumentów ciekawą alternatywą w stosunku do mięsa powszechnie dostępnego na rynku. 

Podczas konferencji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” opowie jak buduje swoją bazę paszową opartą o krajowe białko, jak są przygotowywane mieszanki paszowe dla poszczególnych grup technologicznych zwierząt oraz jak stworzyła się współpraca gospodarstw z lokalną masarnią i restauracją, która chętnie wytwarza wyroby "non GMO" pochodzące od zwierząt żywionych właśnie w ten sposób.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Konferencja się odbędzie 7 listopada w Global Expo ul. Modlińska 6D w Warszawie.

Zarejestruj się już dziś

×