Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Aleksander Dargiewicz nowym prezesem zarządu KZP-PTCh

Autor:

Dodano:

Obradujący na początku października nadzwyczajny zjazd Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej zdecydował o wyborze Aleksandra Dargiewicza na nowego prezesa zarządu organizacji.

Dargiewicz zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Brodziaka, który funkcję prezesa zarządu pełnił od czerwca bieżącego roku. Wcześniej przez 15 lat, czyli od początku istnienia organizacji pełnił ją Marian Kapłon. Dargiewicz to z kolei wieloletni dyrektor biura związku.

Na stronie internetowej organizacji nowo wybrany dyrektor zarządu KZP-PTCh odniósł się do swojej nominacji na to stanowisko:

"W związku ze zmianami w zarządzie chciałbym podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i wieloletni wkład w rozwój Związku wszystkim członkom, którzy poświęcili swój czas i przyczynili się uzyskania prestiżowej pozycji naszej organizacji. W szczególności dziękuję Marianowi Kapłonowi oraz członkom którzy działali w zarządzie w poprzednich kadencjach. Wielkie uznanie należy się Grzegorzowi Brodziakowi, który pełniąc funkcję prezesa przez ostatnie trzy miesiące wprowadził wiele profesjonalizmu do pracy zarządu.

Nasza organizacja pozostanie otwarta na współpracę z administracją rządową i lokalną oraz innymi organizacjami branżowymi, z którymi będziemy chcieli wypracować wspólne stanowisko w sprawie zwalczania chorób zakaźnych, polityki przestrzennej, ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt." - czytamy w komunikacie związku.

 

×