Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

HORSCH wchodzi w mechaniczną pielęgnację łanów!

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez HORSCH

Dodano: 08-11-2019 11:09

Na tegorocznych targach Agritechnica HORSCH zaprezentuje wiele nowych produktów.  Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że HORSCH rozpoczął produkcję maszyn do mechanicznej pielęgnacji łanu, które po raz pierwszy zostaną zaprezentowane dużej publiczności podczas Agritechnica. Oprócz pielnika HORSCH Transformer i brony zgrzebło HORSCH Cura powstały również dwie maszyny HORSCH Finer i HORSCH Cultro do bardzo płytkiej uprawy gleby.

Dzięki tym maszynom HORSCH  nie skupia się jedynie na gospodarstwach ekologicznych. ale zwraca się do zupełnie nowego kręgu klientów.Również konwencjonalne gospodarstwa wykazują zwiększone zapotrzebowanie na maszyny do mechanicznej pielęgnacji łanów, między innymi po to, aby skutecznie walczyć z odpornościami.

Poza w pełni zintegrowaną ramą z przesuwem bocznym, pielnik HORSCH Transformer można wyposażyć w wiele różnych systemów kamer. Początkowo będzie dostępny w szerokościach roboczych od 6 do 12 metrów. Zgrzebło HORSCH Cura punktuje precyzyjnym sposobem działania i wyjątkowo solidną konstrukcją. Na rynku będzie dostępny w wersji 3-punktowej o szerokościach roboczych od 6 do 15 m.

Dzięki temu HORSCH Cura jest doskonale przygotowany do pracy w każdej glebie i w każdych warunkach. Możliwość różnego obciążenia zębów zgrzebła umożliwia w zależności od potrzeb pracę nie niszczącą struktury gleby lub bardzo agresywną.

HORSCH Cultro to łatwy w uciągu podwójny wał nożowy oferowany w wersji 3 m z przodu i 12 m z tyłu ciągnika. Ma bardzo szeroki zakres zastosowań, szczególnie w połączeniu z innymi maszynami. Noże zapewniają znakomity rezultat rozdrabniania ścierni po rzepaku lub kukurydzy na kiszonkę czy międzyplony.

Głównym zadaniem HORSCH Finer jest podcinanie korzeni chwastów, skiełkowanych siewek zbóż lub międzyplonów. Dlatego sprawdza się również jako alternatywa dla glifosatu przy zwalczaniu chwastów. W tym celu można tak ustawić kąt natarcia zębów, żeby zęby podcinały w każdych warunkach płasko i równolegle do powierzchni gleby. HORSCH Finer jest na razie dostępny w szerokościach roboczych od 6 do 12 m.

Przekonajcie się Państwo sami - zapraszamy na nasze stoisko na targach AGRITECHNIKA 2019

 

×