Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pożar suszarni do kukurydzy pod Ciechanowem

Autor: Farmer.pl

Dodano: 08-11-2019 16:14

Cztery zastępy strażaków gasiły pożar suszarni zasypanej ziarnem kukurydzy w firmie w powiecie ciechanowskim na Mazowszu.

Zdarzenie miało miejsce przed kilkoma dniami w miejscowości Bieńki Śmietanki, w gminie Sońsk. Pożar zauważono wieczorem, po godz. 18. Jak relacjonuje lokalny portal NaszCiechanów.pl, właściciel jeszcze przed przybyciem strażaków odłączył zasilanie opalanej gazem suszarni oraz zasilanych prądem systemów urządzenia m.in. wentylacji. Do akcji gaśniczej ruszył jeden zastęp PSP Ciechanów, dwa zastępy OSP Sońsk i jeden zastęp OSP Sarnowa Góra. Jak ustalili strażacy, zapaliło się ziarno we wnętrzu blaszanego zbiornika suszarni.


Strażacy zrezygnowali z gaszenia obiektu wodą, bo to mogło doprowadzić do całkowitego zniszczenia suszarni. Zdecydowali się na gaśnice proszkowe i śniegowe, będące zarówno na wyposażeniu wozów bojowych, jak i dostarczone przez gospodarza.

By umożliwić dostęp do źródła ognia, zdemontowano włazy do suszarni. Potem systematycznie spuszczano ziarno i dogaszono je na podstawianych przyczepach. Ratownicy musieli pracować w aparatach do ochrony układu oddechowego i maskach przeciwpyłowych. Działania trwały 3 godziny.

×