Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Moduł wiatraka zablokował skrzyżowanie

Autor:

Dodano:

Tir wiozący ponadgabarytowy ładunek nie zmieścił się na zakręcie i utknął na skrzyżowaniu pod Zielona Górą.

O zdarzeniu donosi lokalny portal Poscigi.pl, a miało ono miejsce w piątek około godz. 6.00 rano, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 292 w Niwiskich, w gminie Nowogród Bobrzański (woj. lubuskie).

Kierowca ciągnika siodłowego wiózł na specjalnej platformie kilkudziesięciometrową podstawę turbiny wiatrowej. Błędnie jednak ocenił możliwości manewrowania skręcając z drogi wojewódzkiej. W efekcie naczepa całkowicie zablokowała ruchliwą drogę w obu kierunkach.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Zielonej Górze, kierowca tira był trzeźwy i jechał zgodnie z wytyczoną dla transportu trasą. Tyle, że przy jej planowaniu wzięto pod uwagę błędne informacje - kierowca sądził, że pobocze przy drodze jest utwardzone i będzie mógł na nie zjechać, by zwiększyć promień skrętu. Pobocze było jednak grząskie i musiał z niego szybko zjechać ciągnikiem. W rezultacie platforma ścięła zakręt i utknęła na skrzyżowaniu.

Utrudnienia w ruchu trwały aż dwanaście godzin. Trzeba było na miejsce ściągnąć specjalistów i dodatkowe ciągniki, by platformę wyciągnąć i właściwie ustawić na trasie. Element turbiny pojechał na farmę wiatrową do Trojanówki.

×