Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Karambol z transportem kukurydzy, ciężko ranny jeden z kierowców

Autor:

Dodano:

W cofającą na drodze krajowej ciężarówkę, z dwiema przyczepami zapełnionymi ziarnem kukurydzy, najechało osobowe bmw. W auto uderzyła jeszcze nadjeżdżająca ciężarówka.

Do poważnego w skutkach wypadku doszło dziś około godziny 4.30 rano, na drodze krajowej nr 22 w rejonie wsi Jeziorki w gminie Krzeszyce, w powiecie sulęcińskim (woj. lubuskie). W wyniku zderzenia trzech pojazdów ciężko ranny został kierowca samochodu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 29-letni kierowca ciężarówki z dwiema przyczepami kukurydzy zaczął skręcać z drogi krajowej nr 22. Zorientował się jednak, że pomylił drogi i zaczął zawracać. W tej chwili w przyczepę z kukurydzą ze sporą prędkością wjechał 34-letni kierowca bmw. W bmw z kolei uderzył jadący za nim tir. Jego kierowca zachował jednak zimną krew i zdołał szybko odbić na pobocze. W wyniku gwałtownego manewru ciągnik z naczepą znalazł się jednak w rowie.

Jak informuje asp. szt. Andrzej Barciński, oficer prasowy KPP w Zielonej Górze, wskutek zdarzenia poważnie ucierpiał kierowca bmw. 34-latek został przewieziony do szpitala z ciężkimi urazami, w tym podejrzeniem złamania kręgosłupa. Ustalono, że zawinił kierowca ciężarówki z kukurydzą. Naczepa, w którą wjechało bmw, była niewłaściwie oświetlona.

Usuwanie skutków wypadku trwało kilka godzin. W tym czasie krajówka była zablokowana, ruch odbywał się odjazdami.

×