Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kubota sprzedała 10-tysięczną maszynę w Polsce

Autor:

Dodano:

Producent japońskich maszyn rolniczych i komunalnych świętował okrągłą liczbę sprzedanych ciągników, miniciągników, kosiarek i pojazdów wielozadaniowych na polskim rynku. 10-tysięcznym egzemplarzem okazał się ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym.

W poszukiwaniu małej i sprytnej maszyny

Pan Piotr Wałek prowadzi w Zawierciu firmę świadczącą szeroki zakres usług inżynierskich w sektorze budowlanym. Od pewnego czasu szukał kompaktowego sprzętu, który usprawni pracę przy sporządzaniu opinii technicznych i ekspertyz.

– Nasze zadanie polega nie tylko na sporządzeniu pomiarów. Czasem trzeba też coś odkopać, zrobić odkrywkę czy badanie polowe. Potrzebowałem niewielkiej maszyny, koparki, która poradzi sobie w trudno dostępnych miejscach i będzie na tyle lekka, by móc przewieźć ją samochodem – mówi Piotr Wałek.

Początkowo pan Piotr szukał minikoparki, jednak po zapoznaniu się z ofertą Kubota wybór padł na uniwersalny miniciągnik Kubota BX231.

BX231 z pełnym osprzętem

Miniciągnik wyposażony został w 3-sekcyjny ładowacz czołowy z otwieraną łyżką na euro ramce, która umożliwia montaż dodatkowego osprzętu. Z tyłu maszyny znajdziemy koparkę z przesuwem bocznym, która umożliwia kopanie do głębokości 175 cm – napędzana jest tylnym wałkiem WOM.

Uzupełnieniem zestawu jest 3-nożowa kosiarka z wyrzutem bocznym.

Uniwersalny pomocnik

Sam model BX231 stanowi połączenie zalet miniciągnika i kosiarki, a genezy jego konstrukcji można szukać w kosiarce Kubota z serii G23. Obie maszyny łączy silnik, przekładnie i wałek odbioru mocy do którego możemy zamontować kosisko. Traktorek może pracować z różnorodnym osprzętem m.in. ładowaczem czołowym, koparką, systemem do zbierania liści, dmuchawą, z pługiem do odśnieżania czy kosiarką bijakową. Z powodzeniem łączy w sobie kompaktowe rozmiary, wydajność i szeroki wachlarz zastosowań. 

Kubota od trzech lat jest jednym z liderów sprzedaży ciągników kompaktowych. Według ostatnich danych posiada 45% udziału rynkowego w segmencie ciągników do 60 KM. Pomarańczowe maszyny są użytkowane nie tylko w firmach komunalnych i związanych z zielenią, lecz także budowlanych, jak pokazuje powyższy przykład. 

×