Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Błyskawiczny pomiar jakości zbóż za rozsądną cenę

Autor: mw

Dodano: 21-11-2019 08:39

Agritechnica to nie tylko spektakularne maszyny, lecz także urządzenia wspomagające. Do takich można zaliczyć nowe urządzenie do pomiaru składu jakościowego zbóż proponowane przez GrainSense.

 W swoim działaniu wykorzystuje ono spektroskopię bliskiej podczerwieni (NIR). Do jego głównych zalet należą kompaktowe wymiary (zasilanie bateryjne) i relatywnie niska cena (3900 euro netto, co jest na tle podobnych urządzeń kwotą naprawdę konkurencyjną, jednak należy wspomnieć o corocznym abonamencie w kwocie 250 euro netto) oraz fakt, że dane dotyczące próbek dostępne są w kilkanaście sekund.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze; jedyne, czego wymaga, to umieszczenia w zasobniku kilkudziesięciu ziaren i zainicjowania pomiaru po uprzednim wyborze odpowiedniego gatunku zboża z menu, które zresztą dostępne jest w języku polskim. Urządzenie wyświetli nam parametry tj. wilgotność, zawartość białka, węglowodanów i tłuszczu. 

Dzięki aplikacji na smartfona dostępne są aktualizacje i kalibracje, możliwość przechowywania danych oraz udostępniania i eksportowania wyników pomiarów.

W komplecie z urządzeniem klient dostaje torbę transportową, miarki i czapkę. Urządzenie objęte jest roczną gwarancją. Opcjonalnie można dokupić do niego młynek, który umożliwi umieszczanie w zasobniku rozdrobnionych nasion, np. kukurydzy lub soi. 

×