Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Sprzęt do kłusowania i charty myśliwskie w gospodarstwie

Autor:

Dodano:

Słona grzywna a nawet kara więzienia grozi rolnikowi, w którego gospodarstwie policjanci znaleźli sprzęt kłusowniczy i psy myśliwskie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy w województwie świętokrzyskim, podczas interwencji w gospodarstwie rolnym zauważyli psa, którego posiadanie wymaga zezwolenia. Był to rasowy chart. Policjanci nabrali więc podejrzeń, że pies służy do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę.


Jak informuje KWP w Kielcach, w trakcie dalszego obchodu gospodarstwa zauważono jeszcze jednego charta. Tymczasem39 – letni właściciel nie posiadał stosownego zezwolenia na posiadanie takich psów. W trakcie przeszukania budynków, policjanci znaleźli także wnyki i inne przedmioty mogące służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę.


Mężczyzna przyznał, że psy należą do niego, a zabezpieczona siatka, służyła mu do odłowu ryb. Psy odebrano rolnikowi, podobnie jak sprzęt do kłusownictwa.


Zgodnie z ustawą, kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce, gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – przestrzega KWP w Kielcach.

×