Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pożar stajni i domu na Mazowszu

Autor:

Dodano:

Na kilkaset tysięcy złotych szacowane są straty w wyniku pożaru zabudowań w jednym z gospodarstw w gminie Żabia Wola (woj. mazowieckie).

18 zastępów straży pożarnej z powiatu grodziskiego, pruszkowskiego, żyrardowskiego i piaseczyńskiego, gasiło pożar w gospodarstwie przy ul. Polnej Róży we wsi Grzmiąca, w gminie Żabia Wola. Jak poinformowało Radio dla Ciebie, ogień dostrzeżono w sobotę około godz. 20. Płonęło poddasze stajni, gdzie magazynowane były siano i słoma.

W stajni przebywało w tym czasie 10 koni. Właściciel sam zdołał wyprowadzić z budynku 9 zwierząt jeszcze przed przybyciem strażaków. Niestety, na ratunek dla jednego konia było już za późno. Ogier stał w najdalszym boksie. Gdy rolnik do niego dotarł, okazało się, że padł już wskutek zatrucia dymem.
Pożar bardzo szybko się rozwinął. Kiedy na miejsce dojechali strażacy, płomienie szalały już nie tylko w budynku stajni, lecz także na przylegającym do niego domku jednorodzinnym. Czteroosobowa rodzina zamieszkująca dom została ewakuowana.

Akcja gaśnicza trwała przez całą noc, a siły i środki wciąż zwiększano, by opanować żywioł. W rezultacie z pożarem walczyło aż 70 strażaków z kilku powiatów. Działania utrudniał dość silny wiatr.

Straty w wyniku pożaru oszacowano na 300 tys. zł. Spalił się dach stajni oraz strop, na którym paliła się słoma. Wnętrze stajni ucierpiał w niewielkim stopniu. Strażakom udało się też ocalić z ognia budynek mieszkalny. Wartość uratowanego mienia straż wyceniła na 500 tys. złotych.

×