Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Transporty drewna do kontroli

Autor:

Dodano:

Opolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami inspekcji transportu drogowego oraz Straży Leśnej kontrolowali ciężarówki przewożące drewno.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Prudniku, spośród 11 zatrzymanych do kontroli pojazdów na terenie województwa opolskiego, tylko jeden nie był przeładowany. Niechlubny rekordzista ważył o 11 ton za dużo. Wobec nieodpowiedzialnych przewoźników wszczęto postępowania administracyjne, zagrożone łączną karą na ponad 45 000 złotych.

Kontrolerzy zwracali uwagę na sposób załadunku drewna, wagę pojazdu, a także na zgodność dokumentacji przewozowej. Policjanci sprawdzali również uprawnienia i trzeźwość kierowców, oraz stan techniczny kontrolowanych pojazdów.

Spośród 11 zatrzymanych do kontroli ciężarówek, tylko jeden nie był przeładowany. Pozostałym 10 wydano zakaz dalszej jazdy i mogły ją kontynuować dopiero po rozładowaniu nadmiaru ładunku. Rekordzista ważył ponad 51 ton przy dopuszczalnych 40 tonach.

Na skutek kontroli i przeprowadzonego ważenia, wobec przewoźników wszczęto 10 postępowań administracyjnych, zagrożonych łączną karą na ponad 45 000 złotych. Na kierowców nałożonych zostało 5 mandatów karnych za wykroczenia drogowe.

Jak donosi Nowa Trybuna Opolska, wieść o kontrolach transportów drewna lotem błyskawicy obiegła kierowców. W efekcie wielu z nich, aby uniknąć kontroli zjeżdżało z dróg na leśne parkingi, stacje benzynowe a nawet prywatne grunty. Niektórzy kierowcy zostawiali swoje ciężarówki, by w oddali przeczekać "nalot" służb.

×