Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Na dwóch mężczyzn zawalił się strop, jeden nie przeżył

Autor:

Dodano:

Do tragicznej w skutkach katastrofy budowlanej doszło w remontowanym budynku gospodarczym. Na dwóch pracujących mężczyzn zawalił się strop.

Do wypadku doszło w poniedziałek, w jednym z gospodarstw we wsi Nieświastowice w gminie Mieścisko, w powiecie wągrowieckim (woj. wielkopolskie). Jak podaje portal WągrowiecNaszeMiasto.pl, na właściciela gospodarstwa i sąsiada, który pomagał mu w remoncie budynku na potrzeby chlewni, niespodziewanie spadł betonowy strop.

Gospodarz o własnych siłach i bez większego uszczerbku na zdrowiu wydostał się spod gruzów. Niestety, pod zwałami betonu utknął jego znajomy, do którego nie dało się dotrzeć ani nawiązać z nim kontaktu. Wezwani na miejsce strażacy musieli najpierw podstemplować resztki stropu, by zabezpieczyć się przed dalszym osunięciem. Potem wykonali w ścianie otwór, przez który wyciągnęli spod gruzów nieprzytomnego mężczyznę.

Niestety, reanimacja prowadzona przez zespół ratownictwa medycznego nie odniosła skutku. Lekarz pogotowia stwierdził zgon poszkodowanego. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych zasłabła również obecna na miejscu kobieta. Konieczna była pomoc ratowników medycznych.

Przyczyny katastrofy nie są znane. Trwa prokuratorskie śledztwo w tej sprawie. Przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wykluczył budynek z dalszej eksploatacji.

W działaniach brali udział strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu oraz ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Komendy Miejskiej PSP z Poznania.

×