Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Grupa Grimme przejęła amerykańskiego producenta przyczep STC

Autor:

Dodano:

Będąc precyzyjnym to zakupu dokonała spółka zależna niemieckiego producenta, czyli amerykański Spudnik.

Firma STC Trailers LLC specjalizuje się w produkcji naczep i przyczep oraz zabudów ze stali nierdzewnej przeznaczonych głównie do samochodów ciężarowych. W Ameryce większość zadań związanych z transportem rolniczym realizują właśnie ciężarówki.

Umowa pomiędzy amerykańskimi spółkami ma wejść w życie 1 stycznia 2020 r. i od tego czasu przyczepy STC będą sprzedawane pod marką Spudnik. Będą one cennym i ważnym uzupełnieniem oferty spółki Spudnik, która jest dziś liderem w Ameryce Północnej i drugim co do wielkości na świecie producentem maszyn do uprawy, zbioru oraz przechowywania ziemniaków.

Niemiecka przedsiębiorstwo Grimme kupiło amerykańskiego Spudnika w 2003 r. Do niemieckiego potentata w produkcji pełnego zakresu maszyn do ziemniaków, buraków oraz warzyw należą też Kleine oraz duńska renomowana firma Asa-Lift. Warto też napisać, że Grimme skonstruowało i wyprodukowało pierwszy na świecie samojezdny kombajn do zbioru ziemniaków.

Obecnie w Grupie Grimme pracuje ponad 2400 pracowników w 7 zakładach produkcyjnych i 12 przedstawicielstwach zagranicznych zlokalizowanych w takich krajach jak: Wielka Brytania, Irlandia, Francji, Rosja, Chiny, USA, Dania, Polska, Holandia, Belgia, Indie i Turcja.

×