Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rauch Hill Control, czyli jeszcze wyższa precyzja rozsiewu na zboczach

Autor: mw

Dodano: 04-12-2019 08:50

Bez wątpienia Rauch jest jednym z największych zwycięzców tegorocznej edycji targów Agritechnica; trzy srebrne medale to nie lada wyczyn. Przedstawiamy jedno z rozwiązań, za które niemiecki producent otrzymał jeden z medali, mianowicie Hill Control, mający za zadanie kompensować niedokładności podczas rozsiewu na skłonach.

– Jesteśmy dumni z tego, że otrzymaliśmy trzy srebrne medale w tym roku na Agritechnice. Srebrne medale to nie tylko marketing, ale przede wszystkim rozwiązania wpływające na skuteczność pracy –powiedziała Elke Pankow, marketing manager w firmie Rauch.

W wielu  rejonach świata rolnicy muszą pracować na terenach górzystych. Problemem jest to, że jeżeli jedziemy na wzniesienie, punkt padania nawozu na tarcze się zmienia, czego wynikiem jest niesymetryczny obraz wysiewu. Z problemem tym postanowiła rozprawić się firma Rauch

– Żeby uniknąć tego efektu, Rauch wymyślili czujnik kąta zawieszenia maszyny zamontowany w okolicach skrzynki ze sterownikiem. W związku z tym na podstawie danych uzyskanych z czujnika kąta zawieszenia, maszyna koryguje punkt padania nawozu oraz koryguje prędkość tarczy, aby osiągnąć poprawny obraz wysiewu pomimo niekorzystnych warunków – tłumaczy Jens Hille, sales manager w firmie Rauch.

– Czujnik wyczuwa nie tylko wzniesienia, ale także nierówności poprzeczne, które system jest w stanie skorygować. System pracuje tak skutecznie, że dostaliśmy za niego srebrny medal na Agritechnice – tłumaczy.

Na chwilę obecną pracuje już seria rozsiewaczy wyposażonych w system Hill Control. Rozsiewacze z tym systemem mają być dostępne w sprzedaży w ciągu dwóch lat. Ponadto system można będzie montować w maszynach już użytkowanych pod warunkiem, że będzie to maszyna z elektronicznym sterowaniem i wyposażona w ISOBUS. 

 

 

×