Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nielegalnie złowili ponad 200 ryb

Autor:

Dodano:

Policjant wspólnie ze strażnikami Polskiego Związku Wędkarskiego ujęli na gorącym uczynku kłusownika, który kradł ryby z zalewu w powiecie zamojskim.

„W miejscowości Nawóz, w gminie Nielisz, zatrzymano 61-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalny połów ryb z nieliskiego zalewu. Kłusownik wpadł w ręce strażników rybackich i policjanta, który działając społecznie w Straży Ochrony Wód PZW w Zamościu, w czasie wolnym od służby, aktywnie wspomagał kolegów.” – czytamy w informacji opublikowanej przez lubelską Komendę Wojewódzką Policji.


Zdarzenie miało miejsce w piątek o godz. 4 rano. Funkcjonariusze straży rybackiej patrolując nabrzeże nieliskiego zalewu wypatrzyli pojazd marki suzuki z przyczepką. Gdy podeszli bliżej, na przyczepce zobaczyli worki, a w nich ryby zaplatane w sieci. Właściciel pojazdu – mieszkaniec powiatu radomskiego - nie miał ani karty rybackiej, ani zgody na połów przy użyciu sieci.


Policjant biorący udział w patrolu zatrzymał kierowcę samochodu i wezwał na miejsce kolegów. Przybyli funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 sztuk ryb różnych gatunków: sandaczy, boleni, karasi, leszczy i szczupaków. Przedstawiciel PZW wycenił ich wartość na kwotę nie mniejszą niż 15 tys. zł.


Podejrzany o kłusownictwo mężczyzna trafił do aresztu i niedługo potem usłyszał prokuratorskie zarzut nielegalnego odławiania ryb. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili też, że 61-latek nie działał sam - pomagał mu znajomy, także z powiatu radomskiego. Mundurowi prowadzą czynności zmierzające do pociągnięcia do odpowiedzialności również drugiego z podejrzewanych o kłusownictwo mężczyzn.

×