Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

USDA: Wyższa prognoza światowej produkcji nasion oleistych

Autor: JK

Dodano: 11-12-2019 10:47

Amerykańskie ministerstwo rolnictwa (USDA), prognozuje, że światowa produkcja nasion oleistych w sezonie 2019/2020 wzrośnie o 3,3 miliona ton do 574,6 miliona, przy czym większa ma być produkcja soi, słonecznika i orzeszków ziemnych częściowo zrównoważona niższymi prognozami dotyczącymi rzepaku i nasion bawełny.

Prognozuje się, że produkcja soi w Chinach wzrośnie o 1,0 miliona ton do 18,1 miliona ton, co odzwierciedla większy obszar i plony. Prognozuje się wzrost produkcji nasion słonecznika w Rosji i na Ukrainie. Plony słonecznika zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji ustanowiły nowe rekordowy w oparciu o utrzymujący się silny wzrost plonów, sezonowo chłodne temperatury i poranne opady w połowie lata.

Inne zmiany obejmują zwiększenie s produkcji orzeszków ziemnych w Indiach, niższą produkcję rzepaku w Kanadzie, wyższą produkcję nasion bawełny w Brazylii i niższą produkcję nasion bawełny w Pakistanie.

Globalny eksport soi w sezonie 2019/2020 został zmniejszony o 0,6 miliona ton do 149,0 milionów, przy niższej prognozie dla Argentyny. Import soi jest zmniejszony dla Wietnamu, co jest równoważone wyższym importem śruty sojowej. Wzrosty zapasów soi są prognozowane w tym miesiącu w Chinach i Brazylii.

×