Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kupił stary wóz strażacki i pędził na sygnale

Autor:

Dodano:

Policjanci zatrzymali pod Toruniem czerwonego busa, który pędził z włączoną syreną drogą krajową nr 91. W środku nie było strażaków…

O nietypowej interwencji poinformował portal Polsat News. Policjanci z grupy Speed na drodze DK 91 wypatrzyli dostawczego busa, w charakterystycznym czerwonym kolorze, ale bez numerów i oznaczeń żadnej jednostki. Kierowca używając syreny jechał w kierunku Torunia. Pojazd został zatrzymany do kontroli, a wówczas wyszło na jaw, że wcale nie jedzie do pożaru.


Okazało się, że 44-letni kierowca z powiatu aleksandrowskiego zakupił auto kilka miesięcy wcześniej na przetargu, z pewnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wóz było mocno wysłużony, więc i cena atrakcyjna.

Nowy właściciel nie wymontował jednak wyposażenia, w tym syreny, której jako cywilny właściciel nie miał prawa używać na drodze. Policjantom tłumaczył się, że włączył syrenę, bo spieszył się do domu. Jest przedsiębiorcą i miał do wykonania pilne zlecenie.


W toku dalszej kontroli wyszło na jaw, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Przeglądu technicznego pewnie by zresztą nie przeszedł, bo brakowało mu światła cofania, a akumulator był nieprzymocowany.


Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu Kierowca i pasażer musieli zdemontować nielegalne wyposażenie, które zarekwirowała policja. 44-latkowi grozi teraz wysoka grzywna i nawet 14 dni aresztu.

 

×