Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Brał zaliczki za maszyny, których nigdy nie posiadał

Autor: Grzegorz Tomczyk

Dodano: 07-01-2020 07:30

Policja zatrzymała oszusta, który wyłudzał od klientów pieniądze za maszyny rolnicze. Nigdy nimi nie dysponował, więc towaru nie dostarczał.

Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju zastosował trzymiesięczny areszt wobec 38-letniego mieszkańca gminy Stopnica (woj. świętokrzyskie). Mężczyzna oferował przez internet do sprzedaży maszyny rolnicze, sprzęt i artykuły rolne, chociaż nigdy takim towarem nie dysponował. Od zainteresowanych wyłudzał pieniądze na poczet zaliczki, po czym kontakt z klientami zrywał i zamówień nie realizował.


Policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy pracowali nad tą sprawą od września br., kiedy to wpłynęły zawiadomienia od dwóch pierwszych poszkodowanych. W toku śledztwa grono pokrzywdzonych powiększyło się o kolejne 6 osób.


Zebrane dowody dotyczyły wstępnie 8 osób, oszukanych na łączną kwotę ponad 500 tysięcy złotych. Na tej podstawie prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt dla Mariusza B. Lista pokrzywdzonych szybko się jednak wydłużyła do 12 osób, a kwota wyłudzonych od nich zaliczek przekroczyła 1 mln zł.


Jak czytamy w policyjnym komunikacie, wciąż zgłaszają się kolejni poszkodowani, więc sprawa nadal jest rozwojowa. Oszustowi za popełnione przestępstwa grozi obecnie kara do 8 lat pozbawienia wolności.

×