Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Duże zmiany w Mlekpolu

www.portalspozywczy.pl

Autor: Portal Spożywczy

Dodano: 27-01-2020 17:58

W Mlekpolu nastąpiły duże zmiany. Jak dowiedział się serwis portalspożywczy.pl, odwołany został dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Jan Zawadzki, który swoją funkcję sprawował kilkanaście lat. Nowym przewodniczącym został Sławomir Przytuła, który zapowiada konkretne zmiany.

- Pewne rzeczy po latach z natury ulegają skostnieniu. Chcemy tchnąć nowego ducha w działalność Rady jak i w całą firmę. Wiele rzeczy wymaga nowego spojrzenia i zmiany – powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Sławomir Przytuła. Podkreśla, że samorząd nie zajmuje się kierowaniem firmą, ale ma funkcję kontrolną, z której zamierza w pełni teraz korzystać.

- Chcemy mieć duży wpływ na firmę. Rada będzie kontrolowała działania zarządu i liczy tu na dobrą i owocną współpracę. Chcemy mieć duży wpływ na audyty, będą lepiej funkcjonowały komisje wewnątrz Rady. Jako przewodniczący będę chciał wiedzieć, jak idą inwestycje, a jeśli są jakieś kłopoty to dlaczego – mówi przewodniczący Przytuła.

Podkreśla, że jego celem jest jak najlepsza dbałość o właścicieli – rolników oraz o pracowników spółdzielni. - Chcemy, aby Mlekpol działał biznesowo, a nie politycznie, chcemy, aby rolnicy mogli zarabiać konkretne pieniądze i wierzę, że w naszej spółdzielni jest to możliwe. Dlatego trzeba usprawnić wszystkie procesy, w tym kontrolne – podkreśla nowy przewodniczący.

Czytaj więcej: W Mlekpolu idzie nowe

×